Putin strikes back?

V dnešním vydání Lidových novin válečná reportérka Petra Procházková v článku „Mluvil o ruském tlaku. A naboural“ uvažuje nad okolnostmi nejasného úmrtí bývalého šéfa kanceláře kyrgyzského prezidenta a vlivného kyrgyzského politika Medeta Sadyrkulova. Podle vyjádření bývalé vicepremiérky Elmíry Ibragimové „mohl být Sadyrkulov nejdřív zastřelen a teprve poté dopraven na místo nehody“. Zahraniční média nejsou pozadu a informují o „Podezřelé autonehodě“ (New York Times) či „Fingované nehodě“ (Eurasianet).

Vladimir Putin

Vladimir Putin

Petra Procházková se odkazuje na rozhorvor pro deník The Wall Street Journal z minulého týdne (odkaz na rozhovor jsem ale nenašel), ve kterém Sadyrkulov hovořil mimo jiné také o „neuvěřitelném“ nátlaku, který vyvíjel Kreml na kyrgyzského prezidenta Kurmanbeka Bakijeva, aby rozhodl o zrušení americké letecké základny v Manasu a nebránil pravděpodobnému příliv dalších ruských vojáků do Kyrgyzstánu.

Máte-li pocit, že je Kyrgyzstán daleko, popatřete na blog Jana Šinágla.

Myslíte si, že Putinovo impérium vrací úder?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jeden komentář to “Putin strikes back?”

  1. Andorik Šándorik napsal:

    Ja tedy nevim, jake zkusenosti ma pan Sinagl ze Zapadu, jak pise na svem blogu, ale co se Karlovych Varu tyka, tak zrovna zastupitele maji nejmene co rikat. Co si tam natahli, to tam maji. Cim to je, ze zrovna ve Varech jim jdou tolik na ruku? Docela rad bych se zeptal primo pana Sinagla, jak to dopadlo napr. s tou znamou cernou stavbou, kdy nejaky rusak si postavil – pochopitelne bez patricnych povoleni – dreveny kostelik a byl vyzvan, aby tuto cernou stavbu odstranil. Je to v poradku, pane Sinagle?

Komentovat

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.